TÜM HASTALIKLAR İÇİN BAŞLANGIÇ OLARAK İLK 10 GÜNLÜK KULLANIMDA HER BİR HASTALIK İÇİN BELİRTİLEN GR/ DOZ MİKTARININ YARISI ŞEKLİNDE (1/2) KULLANIM YAPILACAK 2 YA DA 3 GÜN ARA VERİLECEK SONRASINDAKİ 10 GÜNLÜK KULLANIMLARDA BELİRTİLEN GR/DOZ ŞEKLİNDE KULLANIM YAPILACAK KULLANIMI BAL, ILIK ORGANİK SÜT MEYVE SUYU YA DA KAHVE İLE DE YAPABİLİRSİNİZ.

Ormumşi’nin tarifini ifade etmeden önce şunu bilmekte yarar vardır: 50 yaş ve üzeri hastalarda 8 ay gibi bir zaman dilimi kullanılması gerekir. 50 yaş altındaki hastalarda ise 4 ay gibi bir zaman dilimi kullanılmalıdır. Bazı hastaların yaşına rağmen vücutlarının, yani metabolizmalarının hızına göre de bu zaman dilimleri değişebilir. Mesela 20 yaşındaki bir bünyenin göstermiş olduğu hız performansı, 40 yaşındaki insanın performansı gibi düşük olabilir. Bu nedenle 4 ay kullanması gereken kişi 6 ay veya 8 ay gibi bir zaman dilimini kullanmaya ihtiyaç duyabilir.

Mide Rahatsızlıkları İçin Kullanım Şekli

Mide rahatsızlıkları için kullanırken akşamleyin yatmadan önce bir bardak ılık suyun içerisinde eriterek iki ya da iki buçuk gram veya sabahleyin aç karnına iki ya da iki buçuk gram şeklinde kullanmamız gerekir. Ama bizim tavsiyemiz elbette ki akşamleyin yatmadan önce kullanılmasıdır. Çünkü metabolizma gün içerisinde dışarıdan gelen besinlerin enerji harcarken uyku anında tamamıyla kendi iç organlarının tamiratını yani hasarını onarmaya yönelik bir enerji harcar. Böylece midenin onarımı daha etkili bir şekilde gerçekleşir, mide rahatsızlıklarını detaylandırırsak reflü, ülser , gastrit ve dispeptik semptomlar için kullanılır.

İç Hastalıkları İçin Kullanım Şekli

İç hastalıkları için kullanırken sabahleyin aç karnına bir bardak ılık suyun içerisine bir gram eritilerek akşamleyin uyumadan önce bir gram ılık suyun içerisinde eritilerek yani toplamda günde 2 gram kullanılarak tedavi gerçekleştirilir.

Kemik Erimesi, Kırık Ve Çatlaklar İçin Kullanım Şekli

Kemik ile ilgili tüm hastalıklarda yani kemik erimesi kemik kırığı ve çatlaklarda kullanırken sabahleyin aç karnına bir buçuk gram ve akşamleyin uyumadan önce bir buçuk gram ılık suyun içerisinde yani toplamda 3 gram içerisinde eritilerek kullanılır. Bir gram formu bir bezelye tanesi ne tekabül eder.

Yara Yanık ve Diğer Tüm Cilt Hastalıklar İçin Kullanım Şekli

Yara Yanık ve diğer tüm cilt hastalıklarında kullanırken 400 mil suyun içerisine 6 ya da 7 gram Ormumşi eritilerek yara yanık ya da lekeli veya akneli cildin üzerine tentürdiyot sürer gibi kullanılır. Ama biz yine de hastalıkları dışarıdan değil ağız yoluyla Ormumşi’yi alarak tedavi etmeye öneriyoruz. Ama tabii ki de derecesine göre yara yanık izleri gibi ve diğer leke akne gibi cilt rahatsızlıkları ve varis gibi problemler için cildin üzerine sürülerek kullanılabilir. Öte yandan sedef egzama gibi rahatsızlıklarda dışarıdan cilde sürerek değil de ağız yoluyla alınarak tedaviye destek amaçlı Ormumşi kullanılması daha doğru olur. Bunun yanı sıra kadınların ihtiyaç duyduğu Anti Aging etkisi olan ve leke, sivilce ve akneleri temizlemek için detoks ve güzellik merkezlerinde kullanılan mineralli suların ve yapılan beden ve yüz maskelerinin içeriğinde bulunan besin ve minerallerin güçlü bir alternatif indir. Çünkü yapısı itibarıyla zaten 85 ve üzeri mineral ve 50 çeşit insan vücuduyla tamamı ile uyumlu organik bileşik bulunduğundan ihtiyaç duyulan tüm şeyleri yerine getirir. Dolayısıyla detoks ve güzellik merkezlerinde aranılan ve en çok ihtiyaç duyulan müthiş bir organik gıda takviyesi ve maddesidir.

Sadece cilt rahatsızlıkları için kullanılış farklılığı gösteren gıda takviyesi olan Ormumşi kemik ile ilgili tüm rahatsızlıklarda ve mide rahatsızlıklarında da göstermiş olduğu kullanılış farkını da göz önünde bulundurarak diğer tüm rahatsızlıklarda kullanımına bakıldığında sabahleyin aç karnına bir gram ve akşamleyin uyumadan önce bir gram suyun bir bardak suyun içerisinde eritilerek kullanılır. 10 gün kullanılır, 2 gün ara verilir. İhtiyaç duyulursa 50 yaş üzeri hastalarda 8 ayın üzerinde kullanılması gerekir. 50 yaşın altındaki hastalarda ise 4 ayın üzerinde kullanılması gerekebilir. Aynı şekilde hem mide rahatsızlıkları hem de kemikle ilgili tüm rahatsızlıklarda 10 gün kullanılır, 2 gün ara verilir. 0-2 yaş arası çocuklarda 0.25 miligram ile iki 10 yaş arası çocuklarda 0.5 gram kullanılabilir.

Peki bu ara verme işlemi niçin yapılır?

Nasıl bitkilerde doğal adaptasyon süreci var ise aynı şekilde insanda da yani insan metabolizmasında da bir adaptasyon süreci söz konusudur. 2 günlük süre adaptasyonun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyulan zaman dilimidir. Bu süre içerisinde hem DNA kendisini onarır hem de vücut yani metabolizma dışarıdan gelen organik bileşik ve mineral topluluğuna karşı adaptasyon sağlar.