Sertleşmeme sorunu (ereksiyon sorunu) nedir?

Ereksiyon sorunu halk arasında sertleşmeme, diğer bir adı ile iktidarsızlık olarak tanımlanabilir. Normalde tanımlarsak, hastanın penis sertliğini ilişki için uygun seviyede sağlayamaması veya sağladığı zaman ilişkiyi devam ettirebilecek sertliği koruyamamasıdır. Buna neden olan birtakım organik veya psikolojik faktörler vardır.

Organik faktörler arasında damar faktörleri, hormonsal faktörler yani erkek hormon faktörlerinde yetersizlik veya başka faktörlerin devreye girmesi, kullanılan ilaçlar, günlük alışkanlıklar; diyabet, hipertansiyon, kronik karaciğer veya böbrek hastalıkları gibi sistemik hastalıklar vardır. Bunların hepsi ayrı ayrı değer taşır. Bu tip hastalarda birden fazla faktör olduğu için bu hastaların organik olarak ayrı bir şekilde başka branşlar tarafından da değerlendirilmeli ve tedavi sürecine girilmelidir.

Sertleşme sorunu yaşayan kişide organik faktörler yoksa, sertleşme sorununa neden olabilecek psikolojik faktörler, performans anksiyetesi gibi sorunlar araştırılmalıdır.

Tabii ki hastanın geçirdiği ameliyatlar da sertleşme sorununa yol açabilir. Örneğin prostat kanseri nedeniyle ameliyat olmuş bir hastanın sinirleri de zarar gördüğünden sertleşme ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir, sertleşme çok iyi bir şekilde gerçekleşemeyebilir.

Penisin içindeki süngerimsi dokuda bulunan boşlukların atardamarlar tarafından yeterince kanla doldurulamaması veya doldurulduktan sonra bu genişleyen boşlukların toplardamara bası yapamamasından dolayı ereksiyonun bütünlüğünün sağlamaması durumu oluşur. Bizim için esas olan nokta peniste iktidarın yani ereksiyonun sağlanması için gerekli olan bu fizyolojik bütünlüğün korunmasıdır. Hastada herhangi bir şekilde psikolojik sorun da ortaya çıkmış, performans kaygıları söz konusu hale gelmişse, hastanın tüm bu süreçlerde motive edilmesi ve gerekirse psikolojik destek alması da önemlidir.

Sertleşme sorunu nedenleri nelerdir?

Kronik bir sertleşme sorununun nedenlerinden önce bunun problemin bir tedavisinin olduğundan bahsetmek gerekir. Sertleşme sorunu bir sosyal problemdir. Hastanın hiçbir zaman yaşamını tehdit etmez, fakat günümüzde hem kadınlarda hem de erkeklerde insan ömrü uzadıysa erkekler de birtakım problemlere, hastalıklara maruz kalır. Bunlardan biri de ereksiyon sorunudur. Ereksiyon sorunu günümüzde erkeklerde yüzde 40 ile 70 arasında bir oranda görülmektedir. Bu büyük bir orandır çünkü ereksiyon problemi sosyal, çevresel ve psikolojik olmak üzere pek çok faktöre bağlı olarak gelişebilir. Bunun için öncelikle hasta çok detaylı olarak dinlenmeli ve bununla ilgili araştırmalar yapılmaldır.

Sertleşme sorunu nedenleri

Hastada diyabet, kronik böbrek yetmezliği, kronik karaciğer hastalıkları, obezite, kolesterolün yüksek olması gibi şiddetli damar hastalıkları gibi kronik hastalıklar, hastanın uzun süredir tütün ürünleri ve sigara içmesi, geçirdiği ciddi hastalıklar ve sistemik rahatsızlıklar sertleşme problemine yol açabilir.

Kronik prostat kanseri ameliyatı sonucunda da hastada sertleşme sorunları görülebilir çünkü bu ameliyatta sinirler tahrip edilir.

Sertleşme sorununa hormonsal faktörler de neden olur. Testosteron ve prolaktin adı verilen hormonlardaki bozukluklar ereksiyon sorunlarına yol açar.

Sertleşme sorunu tedavisi

Hastadaki tüm sağlık sorunları, çevresel ve psikolojik faktörler detaylandırıldıktan sonra birtakım kan testleri ve ultraton yapılır.

Hastada birden fazla etmen nedeniyle ereksiyon problemi görülebilir, tek bir neden olmayabilir. Psikolojik faktörler de ereksiyon sorunlarında önemlidir çünkü bir başarısızlık diğer ilişkileri de etkileyebilir, olumsuz yönde tetikleyebilir. Özellikle bunu genç hastalarda görüyoruz.

Cinsel ilişkide performans kaygısı

Performans anksiyetesi sadece ileri yaşta değil, genç yaştaki erkeklerde de görülebilir. Cinsel ilişki sırasında bir ya da iki kez başarısız olan, ereksiyon olmakta zorlanan hasta daha sonraki ilişkilerinde bunu performansı ile denemeye çalışır. Başarısızlık başarısızlığı getirdiği için daha çok başarısız oluyor ve psikolojik olarak problem yaşamaya başlıyor. Bütün hastalarda en önemli şey böyle bir problemin varlığında mutlaka bir üroloğa danışması ve bu sorunu kendi kendine değil, bir profesyonel yardımı ile tedavi ettirmeye, altında yatan faktörün araştırılmasına yardımcı olmaya çalışması gerekir.

Ormumşi ereksiyon sorunu (cinsel iktidarsızlık) nun tedavisine destek amaçlı olarak nasıl etki eder?

tiiroid bezlerini çalıştırarak testosteron hormonunu artırır böylece afrodizyak etkisi ortaya çıkar atardamarlardan ihtiyaç duyulan gerekli kan, ormumşinin içinde bulunan çinkonun ve organik bileşik üretimiyle ortaya çıkan atp ile sağlanarak pompalanır ve ereksiyon iktidar hali sağlanmış olur

Kullanım Şekli

Sabahleyin aç karnına 1 su bardağı ılık suyun içerisine bir gram ormumşi eritilerek ve akşamleyin yatmadan önce bir su bardağı ılık suyun içerisine bir gram ormumşi eritilerek yani toplamda günde 2 gram alınarak kullanılır. Bal ile karıştırılarak alındığında afrodizyak etkisi zirve yapar.

10 gün kullanılır, iki gün ara verilir. 50 yaş altı olanlar da 4, ay 50 yaş üzeri olanlarda ise 8 ay kullanılır. Metabolizma hızına göre yaşa göre  bu kullanım süresi değişebilir.

MAĞAZA BÖLÜMÜMÜZÜ ZİYARET EDEBİLİR SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir