Yapısı itibariyle tamamen organik bir ürün olduğundan hiçbir kimyasal ve farmakolojik İşleme tabi tutulmamıştır. Bu nedenle Ormumşi kullanan kişiye biz şunu anlatıyoruz. Ormumşinin hiçbir yan etkisi yoktur. Aynı zamanda kimyasal ve farmakolojik işlemlere tabi tutulmuş ilaçlar gibi son kullanım tarihi de yoktur. Ormumşi hastalıkları derinleştirmeye yönelik değil tamamıyla hastalıkları ortadan kaldırmaya yönelik bir gıda takviyesidir. Hasta olan kişilere biz Ormumşi ile hastalıklara ömür boyu mahkum kalmayacaklarını  göstermek istiyoruz. Öte yandan Ormumşi’nin tamamıyla organik bir gıda takviyesi olduğunu dile getirmek istiyoruz. Çünkü Ormumşi oluşumu itibarıyla hiçbir tarımsal işleme tabi tutulmayıp tamamen tabii şartlar içerisinde insan elinden insan etkisinden ve taşıt vasıta gibi çevresel faktörkerden etkilerden uzak bir şekilde bin yıl ve üzeri bir zaman diliminde oluşmuştur. Bir şeyin organik olabilmesi için içeriğinde karbon hidrojen ve oksijen moleküllerinin bulundurulması gerekir. Dolayısıyla Ormumşi tabii şartlar içerisinde oluştuğundan dolayı hiç bir tarımsal işleme tabi tutulmamıştır. Çünkü ormumşi yapısı itibarıyla tarım yapılmasına müsait değildir. Tamamen kendi şartları içerisinde oluşur yani tarımı yapılamaz. Buradan şunu anlıyoruz tarımı yapılan hiçbir şey organik değildir. O şekilde tarımı yapılamayan bir ürün olduğundan tamamıyla organik bir üründür.

Öte yandan Ormumşi sahtesi olabilme ihtimali yüksek olan diğer benzeri ürünler gibi kurşun, kadmiyum, cıva ve arsenik içermez. Bu yanıyla da tamamen güvence altına alınmış bir gıda takviyesidir. Biz bu güvenceyi Ormumşi’yi hiçbir kimyasal ve farmakolojik işleme tabi tutmadan oluştuğu yerden sadece insan elinin toplanırken değdiği, oluştuğu yerden toplanması suretiyle alıp düşük buhar ısısında akışkan hale getirip cam kavanozlar içerisine koyup ve bu cam kavanozları da bandrolleyerek gerçekleştiriyoruz. Neticede Ormumşi demek sağlık demektir. Olmamış bir hastalık sebebiyle ömür boyu bir hastalığa mahkum kalmayı değil, aksine o hastalığın iyileşebildiğini ilaçlara sürekli mahkum kalınmayacağını gösteren bir gıda takviyesidir. Bu yönüyle de bağımlılık yapan değil bağımlılıkları ortadan kaldıran bir gıda takviyesidir. Ormumşi ile şunu göstermek istiyoruz. Hastalıkların bir takım kimyasal ve farmakolojik işlemlere veya sahte olarak üretilmiş ve adrenalin etkisi yüksek olan kalp krizine beyin felcine ve birtakım Ali hastalıklara sebebiyet verebilecek gıda takviyeleri ile değil, normal bir süreç içerisinde iyileşebileceğini vücudun dışarıdan gelen takviyeye tanıyarak adaptasyonunu sağlayarak DNA’sını zaman içerisinde onararak ve kalıcı bir şekilde tedavi edilmesine destekleyici bir unsur olarak kullanılan bir gıda takviyesi olduğunu göstermek istiyoruz. Çünkü toplumumuzda genel itibariyle insanlarda şu kanaat söz konusudur. Bir ilaç ya da herhangi bir takviye ya da herhangi bir antibiyotik alındığında hemen etkisi olduğunda bu çok iyi bir şeydir kanaati vardır. Halbuki Bu çok tehlikeli bir şeydir. Çünkü metabolizmanın alışık olmadığı bir anda işleyişi sarsan bir reaktör tüm sistemi sarsabilir ve iyileştiririm derken daha kalıcı ve ölümcül hastalıklara ve krizlere yol açabilir.

Oysa ki  bizim gıda takviyesi olan ormumşi bu süreci tamamıyla metabolizma ile uyumlu bir süreç içerisinde gerçekleştirerek sağlıklı hücrelere zarar vermeden zararlı bileşiklerin ve toksikolojik maddeleri yüzeyinde bulunan binlerce gözenek ile Absorbasyon ederek  yani emerek vücuttan dışarı atarak gerçekleştirir Böylece ne genetik yapımız zarar görür ne de vücut ekstradan antikor üretmek zorunda kalarak kendisini savunmak zorunda olmaz ve bağışıklığımızda zayıflatılmaktansa tam tersine güçlendirilir. Yani ormumşinin hayatı vazifelerinden biri olan bağışıklığı güçlendirme işlemini gerçekleştirir Neticede şu algıyı değiştirmek gerekir. Bir anda etki eden ilaç ya da türevleri veya gıda takviyeleri çok tehlikeli ve sakıncalıdır hastalığı iyileştirmektense daha da derinleştirerek içinden çıkılmayan tehlikeli bir duruma getirirler.